Ginekologia estetyczna – kaprys czy konieczność?

Medycyna estetyczna to dziedzina, o której dużo się mówi oraz coraz chętniej i częściej korzysta . Gdy mówimy o tym, jak na nasze ciało oddziałuje upływ czasu, myślimy najczęściej o zmarszczkach na twarzy czy mniej jędrnej skórze. Warto jednak pamiętać o tym, że z wiekiem zmieniają się także nasze okolice intymne, a ich poprawą zajmuje się ginekologia estetyczna.

Większość z nas postrzega  zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej jako nowość i dlatego wzbudzają one tyle kontrowersji. W rzeczywistości są one wykonywane od dawna, jednak intymny charakter problemów, powodował, że wcześniej  rzadko i niechętnie się o nich mówiło. Teraz o problemach związanych z okolicami intymnymi rozmawiamy śmielej, w wyniku czego i o samej ginekologii estetycznej zrobiło się głośniej. Należy pamiętać,  że w większości przypadków tego typu zabiegi  to  nie kaprys, a kobiety  poddają się im przede wszystkim ze względów zdrowotnych. Do rozwiązania wielu problemów nie potrzeba już operacji, wystarczą małoinwazyjne i w pełni bezpieczne zabiegi . W Polsce ginekologia estetyczna to dynamicznie rozwijająca się dziedzina medycyny. W czerwcu 2015 roku powstało Polskie Towarzystwo Ginekologii Estetycznej, które zrzesza lekarzy pomagających kobietom z intymnymi problemami, organizuje liczne konferencje naukowe, szkolenia, opracowuje rekomendacje. Lekarze zajmujący się zabiegami z zakresu ginekologii estetycznej w naszym Centrum są czynnymi członkami w/w Towarzystwa.

Dla kogo dedykowane są zabiegi?

Z tego typu zabiegów korzysta dziś wiele kobiet w różnym wieku.  Wśród pacjentek są Panie, zmagające się ze śladami wcześniejszych zabiegów chirurgicznych lub urazów, a także anomaliami w budowie narządów płciowych. Duża grupa pacjentek odczuwająca dotkliwie zmiany w okolicach intymnych to kobiety, które rodziły siłami natury. W wyniku porodu pochwa staje się luźniejsza, a wejście do niej szerokie, co istotnie pogarsza jakość życia intymnego, a w przyszłości może się stać przyczyną obniżenia narządu rodnego. Może także pojawić się problem wysiłkowego nietrzymania moczu.  Zmiany hormonalne oraz okres menopauzy powodują utratę elastyczności  tkanek krocza i pochwy, pojawiają się typowe objawy atrofii narządów płciowych takie jak: suchość pochwy, podrażnienia objawiające się swędzeniem i pieczeniem, ból podczas stosunku. Są to zupełnie naturalne proces i dotyczą prawie wszystkich kobiet. Odczuwany dyskomfort fizyczny, niekorzystnie wpływa na poczucie kobiecości, dlatego pacjentki chciałyby coś zmienić by nadal żyć i funkcjonować  komfortowo.

Intymna estetyka

W naszej poradni  można skorzystać z bardzo szerokiej oferty zabiegów z zakresu ginekologii estetycznej.  Oferowane zabiegi dzielimy na dwie grupy:

Pierwsza grupa są to zabiegi przeprowadzane z użyciem specjalistycznego  lasera ginekologicznego  Monalisa Touch, m.in. takie jak:

Druga grupa zabiegów  w ofercie ginekologii estetycznej  wykonywanych  w obrębie miejsc intymnych to:

Wszystkie zabiegi przeprowadzane są przez doświadczonych lekarzy specjalistów ginekologów posiadających wszelkie kwalifikacje i kursy z zakresu ginekologii estetycznej.