Wybielanie okolic intymnych

Okolica intymna (m.in. wargi sromowe, okolica odbytu) jest miejscem, w którym może występować nadmierne nagromadzenie melaniny. Ciemniejszy kolor to najczęściej cecha dziedziczna. Okolica ta jest również podatna na powstawanie przebarwień. Na czym polega zabieg wybielania okolic intymnych? Zabieg wybielania warg sromowych i okolicy intymnej obywa się przy użyciu ultranowoczesnego lasera SmartXide 2 dostępnego w Centrum Medycyny Intymnej Gemma.

Jak przebiega zabieg?
Procedura polega na naświetleniu okolicy intymnej wiązką laserową. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, wykorzystującym krem znieczulający.

Jakie są wskazania do przeprowadzenia zabiegu?
Na zabieg decydują się zazwyczaj pacjentki, u których problem ciemniejszej okolicy intymnej może wywoływać skrępowanie podczas zbliżeń z partnerem. Przeciwwskazaniami do zabiegu są: infekcje okolic intymnych, uszkodzenia naskórka w okolicy zabiegowej, ciąża, karmienie piersią, nowotwory.

Efekty zabiegu

Jakich efektów można oczekiwać po zabiegu?

Zabieg powoduje rozjaśnienie warg sromowych i/lub okolicy intymnej. Dodatkowo zabieg daje efekt odmłodzenia i ujędrnienia skóry w obszarach poddanych terapii. Bezpośrednio po zabiegu pacjentka może odczuwać dyskomfort w postaci podrażnienia i zaczerwieniania.

Ile zabiegów wymaganych jest do uzyskania pożądanego efektu?
Dla osiągnięcia satysfakcjonujących rezultatów wystarcza zwykle 1 do 3 zabiegów.

Jak należy pielęgnować skórę po zabiegu?
Okolicę zabiegową powinno się intensywnie nawilżać przez okres kilku dniu. Zaleca się abstynencję seksualną, aż do momentu wygojenia.