„Zapotrzebowanie na lecznicze i/lub kosmetyczne zabiegi narządów intymnych kobiety nieustannie rośnie. Naturalne procesy starzenia, a w szczególności atrofia pochwy, mogą mieć istotny wpływ na układ rozrodczy kobiety, powodując poważne problemy natury fizjologicznej i psychicznej. Laser MonaLisa Touch™, SmartXide2 V2LR stał się uniwersalnym i niezastąpionym narzędziem służącym do regeneracji błony śluzowej pochwy oraz operacji narządów intymnych. Moim zdaniem, urządzenie to jest wyjątkowo skuteczne i pozwala zapewnić moim pacjentkom nie tyko doskonałe rezultaty, ale również maksymalny komfort. Zadziwiające rezultaty leczenia zaniku błony śluzowej za pomocą MonaLisa Touch™ widoczne są już miesiąc po wykonaniu jednego zabiegu, a w przypadku zabiegów korygujących kształt pochwy wyniki widoczne są natychmiast.”

Lek. Med. Stefano Salvatore – Kierownik Działu Urologii i Ginekologii
IRCCS San Raffaele Hospital, Mediolan, Włochy


 

“Przeprowadzone przez nas badania histologiczne błony śluzowej pochwy u kobiet doświadczających zmian atroficznych wykazały, że zabiegi MonaLisa Touch™ odbudowują błonę śluzową i przywracają ją do stanu sprzed menopauzy tak, jak zastępcza terapia estrogenowa. System laserowy, w przeciwieństwie do leczenia farmakologicznego, fizycznie stymuluje powierzchnię nabłonka i tkankę łączną oraz zasadniczo odmładza błonę śluzowa pochwy.”

Prof. Alberto Calligaro, Profesor Histologii i Embriologii
Uniwersytet w Pawii, Włochy


 

Suchość pochwy, utrata jej napięcia i sprężystości, wysiłkowe nietrzymanie moczu to problemy, które pojawiają się wraz z wiekiem lub po porodzie. Do niedawna jedynym sposobem ich usuwania były operacje lub terapie hormonalne.

Laser MonaLisa Touch™ jest skutecznym narzędziem w rękach ginekologów do leczenia tych zaburzeń. Terapia przywraca naturalne pH pochwy i zwiększa jej nawilżenie, poprawiając tzw. indeks zdrowia pochwy. Pacjentki, które do tej pory skarżyły się na świąd, suchość i infekcje, po zabiegu laserowym odczuwają znaczną poprawę. Wpływa to na polepszenie jakości życia codziennego i seksualnego. Zabieg MonaLisa Touch™ w sposób nieinwazyjny wspiera również leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu. To idealne rozwiązanie dla kobiet, które muszą stosować skorygować zbyt duże wargi sromowe, które w istotny sposób zakłócają codzienne funkcjonowanie i wpływają na obniżenie samooceny kobiety.

prof. dr hab. n. med. Artur Jakimiuk


 

Laser MonaLisa Touch™ skutecznie leczy dolegliwości związane z intymnym zdrowiem kobiety.

Zabiegi nim wykonywane stosuje się w przypadku dolegliwości zespołu rozluźnienia pochwy, która dotyka w szczególności panie po porodach, zwłaszcza wielokrotnych. Może się również pojawić w okresie menopauzy. Kolejnymi problemami, które rozwiązuje zabieg MonaLisa Touch™ są te związanie z brakiem odpowiedniego nawilżenia pochwy. Są one często wynikiem zachodzącego procesu starzenia się pochwy, czyli atrofii.

Pacjentki, które do tej pory poddały się zabiegowi, odczuwają znaczne poprawienie elastyczności i zwiększenia napięcia ścianek pochwy. Dzięki rewitalizacji śluzówki, pochwa jest lepiej nawilżona, mniej narażona na infekcje. Zabieg zapobiega również możliwości pojawienia się wysiłkowego nietrzymania moczu. Poprawie ulegają doznania w trakcie stosunku, polepsza się jakość i komfort życia.

MonaLisa Touch™ to zabieg, który nie powoduje powikłań, nie wymaga znieczulenia i okresu rekonwalescencji.

Dr n. med. Krzysztof Gojdź


 

Do niedawna tematem tabu był ważny dla wielu kobiet niezależnie od wieku problem przerostu warg sromowych mniejszych wewnętrznych wraz z towarzyszącymi dolegliwościami – otarcia, nawracające infekcje, dyskomfort podczas uprawiania sportów, itp.

Z pomocą lasera MonaLisa Touch™ wykonywana jest labioplastyka warg sromowych mniejszych, czyli ich redukcja. Efekt estetyczny jest bardzo widoczny, co tym samym przekłada się na satysfakcję pacjentek. Jest to niezwykle nowoczesna metoda lecznicza, ponieważ całą procedurę wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, a po krótkim pobycie w gabinecie można już spokojnie wrócić do domu. Bardzo częstym problemem jest nietrzymanie moczu. Laseroterapia wypełniła lukę w dotychczas stosowanych terapiach. Jako procedura nieinwazyjna jest często ostatnią deską ratunku przed operacją. Warto wspomnieć, iż biostymulacja pochwy laserem CO2, działa również profilaktycznie- nie warto czekać aż nietrzymanie moczu będzie utrudniało codzienne funkcjonowanie. Liczne publikacje z wielu krajów potwierdzają efekt działania lasera MonaLisa Touch™ u pacjentek z wysiłkowym nietrzymaniem moczu oraz pęcherzem nadreaktywnym. Działanie lasera CO2 przywraca elastyczność ścian pochwy oraz skóry sromu. Przez to następuje ich nawilżenie, prawidłowe ukrwienie i unerwienie. Poprawia to także odczucia i doznania podczas współżycia seksualnego. Laseroterapia pochwy pomaga również starszym pacjentkom z objawami klimakterium- zmniejsza suchość, nawracające zapalenia oraz dyskomfort przy współżyciu. Doświadczeni lekarze używając prawidłowych parametrów oraz najlepszego sprzętu, nie notują działań nieporządnych.

dr Marta Blumska-Janik – specjalistka położnictwa i ginekologii, szkoleniowiec i wykładowca ITP S.A. szkoleniowiec i wykładowca Akademii Ginekologii Estetycznej, członek senior i wykładowca Europejskiego Towarzystwa Ginekologii Estetycznej, członek PTG, PTGEiR, PTGP