Tajemnicą wyjątkowej, w porównaniu do konkurencji, skuteczności zabiegów MonaLisa Touch™ jest szczególny, dwufazowy kształt impulsu (D-Pulse) emitowanego przez laser. Ponieważ ścianki pochwy tworzy błona śluzowa, o innej budowie morfologicznej, niż skóra, konieczne okazało się zastosowanie całkowicie odmiennego impulsu, który nie może być zbyt krótki (bo docierałby zbyt głęboko), ani też zbyt długi (docierający jedynie do powierzchni tkanki). Konkurencyjne lasery używają do zabiegów ginekologicznych identycznych parametrów, jak przy regeneracji skóry, zmieniając tylko końcówkę na dopochwową. Wieloletnie badania ekspertów firmy DEKA we współpracy z doświadczonymi lekarzami wykonującymi zabiegi laserowe doprowadziły do opracowania wysokospecjalistycznego systemu przeznaczonego wyłącznie do zabiegów na śluzówce pochwy.

D-pulse składa się z następujących elementów:

  • Części początkowej o stałym, wysokim poziomie mocy szczytowej, w celu szybkiej ablacji powierzchniowej warstwy błony śluzowej i odsłonięciu warstw głębszych;
  • Drugiej części o niższej mocy szczytowej i dłuższym czasie emisji, podczas której energia cieplna wnika głęboko, stymulując syntezę nowego kolagenu i składników istoty podstawowej.

Wynik jest znakomity i umożliwia regenerację struktury błony śluzowej w celu przywrócenia elastyczności, prawidłowej czynności i pełnej funkcjonalności struktur pomocniczych ścianek pochwy. D-pulse to produkt zastrzeżony firmy DEKA. Jego kolejną zaletą jest ogromne bezpieczeństwo przeprowadzanych zabiegów. Tylko niewielka, powierzchniowa część błony śluzowej podlega ablacji (uszkodzeniu). Ciepło przenika do głębszych warstw tkanki, powodując kontrolowaną denaturację tkanki łącznej.

W ten sposób osiąga się efekt stymulacji błony śluzowej, nie powodując urazów, z zastosowaniem właściwej ilości energii laserowej. Kontrola taka jest absolutnie niezbędna, aby uniknąć zwłóknienia i nieodwracalnego zbliznowacenia delikatnej tkanki, charakteryzującej się wysoką zdolnością do regeneracji.

D-Pulse to jedyne narzędzie umożliwiające właściwą stymulację błony śluzowej pochwy w celu jej regeneracji.